НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ

Контактний телефон: (068) 005-30-36

А кленовий солодший!

Зміст

Кленовий сік омолоджує, поліпшує обмін речовин та стимулює імунну систему

Колись цей напій був дуже популярним. На ньому навіть борщ та юшки варили. Наші прадіди знали, що кленовий сік при різних болячках допомагає і добре тамує спрагу.

— Кленовий сік — це диво весняної природи. Його застосовують і в натуральному вигляді, і для приготування страв, — розповідає Євген Товстуха, фітотерапевт. — В українській народній медицині натуральний кленовий сік використовували при захворюваннях печінки, підшлункової залози, обмінних поліартритах і для стимуляції імунної системи.

Щоправда, у цьому соці багато вітаміну С та цукрів (глюкози і фруктози). Тому найкраще його зберігати у пастеризованому вигляді. Кленовий сік заливають у три- чи дволітрові банки і пастеризують. Тоді він може зберігатися впродовж усього року.

Можна також приготувати смачний напій, додавши сушених груш і яблук. На трилітрову банку кленового соку потрібно півсклянки сушених груш і ще стільки ж сушні із звичайних чи райських яблук. До цього всього треба додати ще півсклянки цукру. За якийсь час напій почне шумувати, а через два тижні можна його пити. Такий напій дуже добре тамує спрагу та сприяє обмінним процесам організму.

Пастеризований кленовий сік також можна використовувати як косметичний омолоджувальний засіб. До 200 грамів рідини додають столову ложку бруньок берези і кип'ятять на невеликому вогні 5 хвилин. Таким відваром протирають шкіру обличчя та шиї.

Як правильно заготовити кленовий сік?

— Його заготовляють, як і березовий. Вважається, що найкраще сік збирати із 10—15-річних кленових дерев. Упродовж сезону з молодого дерева можна зібрати близько 30 літрів соку, а зі старого — навіть 100 літрів.

До речі, є різні види клена, але сік збирають із клена звичайного. У стовбурі акуратно треба просвердлити дірку і встромити у неї гілку бузини без серцевини чи якусь трубочку. По ній тектиме прозора рідина із ледь жовтуватим відтінком. Смак і запах у неї буде зовсім іншим, ніж у березового соку.

Краще, щоб дерево, з якого збиратимете сік, росло у лісі, якомога далі від автомобільних доріг, сміттєзвалищ чи інших джерел забруднення. Інакше сік не буде корисним, а більше шкодитиме здоров'ю.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 33 (6264) 29 березня — 5 квітня 2012 року

Зміст