НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ

Контактний телефон: (068) 005-30-36

Замість машини — велосипед... на батарейках!

Зміст

Винахідник Ярослав Глова на роботу щодня їздить на саморобному електроровері

Цей чудо-транспорт можна розганяти до 50 кілометрів за годину. Але пану Глові цього замало — він розробляє уже третій варіант електронного велосипеда, тепер із сонячною батареєю та аеродинамічною кабіною!

“Спершу мріяв змайструвати собі авто, — каже винахідник. — Але це надто дорого. Я мусив придумати щось таке, на що б вистачило зарплати держслужбовця. Бо ж половину витрачав на проїзд до роботи! Добиратись машиною — дороге задоволення, а ровером — занадто далеко. Тому я шукав альтернативний транспорт. От і придумав електроровер”.

Нині на ньому Ярослав Глова щодня долає десять кілометрів, їдучи на роботу в райдержадміністрацію.

“Над першим електросипедом я працював півтора місяця, — каже винахідник. — Він швидкісний, жене до 50 кілометрів на годину. До того ж безшумний. Може їхати по камінцях, горбах — і не впадеш! Зручний, м'який, має низьке сидіння. От тільки важко на ньому розвертатись, а ще вимагає багато місця, бо ж довжина електросипеда — 2 метри 60 сантиметрів”.

Перший електросипед обійшовся чоловікові у 4,5 тисячі гривень.

Спершу майстер поставив на ровер педалі. Та під час тестових проїздів зрозумів, що жодного разу ними не скористався. Тож другий електросипед зробив безпедальним. Змонтував його всього за два тижні. “Тут я передбачив проїзд-контроль, який постійно підтримує швидкість та зарядження акумулятора”, — похваляється пан Ярослав.

Їде ровер на енергії чотирьох комп'ютерних батарей, які вмонтовані біля педалей. “Звичайно, вони на це не розраховані, але я хотів експериментувати, — каже майстер. — Коштують батареї всього 500 гривень. І вистачає їх на 150 заряджень. На одній зарядці можна проїхати 20 кілометрів, тобто від роботи до дому”.

А нині винахідник готує транспортний засіб на холодну пору року. На кресленні передбачена кабіна та сонячна батарея. Вона витримує три тисячі зарядок та має гарантію дев'ять років! “На одній зарядці можна проїхати аж 50—60 кілометрів, тож ресурс у неї буде аж 150 тисяч кілометрів!

До речі, створювати шедеври техніки Ярославові допомагає музика. Він має свій гурт та пише пісні. “Можу їхати на ровері й написати пісню, а граючи пісню — придумати креслення”, — сміється.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ

„Експрес” № 133 (6685) 29 листопада — 6 грудня 2012 року

Зміст