НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ

Контактний телефон: (068) 005-30-36

А наше варення — кабачкове

Зміст

Смачне І дуже солодке варення готує господиня за простим та доступним рецептом

Окрім традиційних ягід, які всі звично використовують для приготування варення, желе та сиропів, господині варять смаколики і з овочів.

Кабачкове варення нагадує липневий мед.

„Я вже заготувала на зиму різноманітні солодкі страви з полуниць, чорниць і малини. Але вирішила потішити рідних і чимось особливим. Рецептом варення з кабачків поділилася зі мною ще моя мама”, — розповідає „Експресу” Євгенія Білан, господиня з села Зарудці, що на Львівщині.

...Разом із пані Євгенією вирушаємо на город, щоб підібрати овочі для приготування солодощів. Кабачків на грядці у господині багатенько, є з чого вибирати.

„Нам потрібні невеликі овочі, щоб шкірка ще не затверділа, а в середині не було зерняток. Для варення завжди вибираю кабачки жовтого кольору, бо вони смачніші й не розварюються”, — ділиться секретами господиня.

Набравши цілий кошик овочів, йдемо на кухню і беремося за роботу. Допомогти бабусі прийшли найменші онуки: Наталя і Олежик уже помили кабачки й починають обирати шкірку.

„Відтак нарізаю кубиками цілу каструлю. Кубики мають бути невеликі, щоб швидко зварились і не втратили смак. Потім засипаю все цукром і ставлю на добу, щоб пустили сік”, — розповідає Євгенія Білан.

Коли кабачки вже „купаються” у власному соці, можна ставити каструлю на вогонь. Поки варення кипить, господиня готує півлітрові скляні банки, а онуки нарізають паперові смужки. щоб закрити варення.

„Варити смаколик треба не довше як годину, адже кабачки беремо молоді, вони швидко розварюються. Коли сироп починає гуснути, додаємо на кінчику ножа лимонну кислоту для кольору. Нехай ще покипить 1—2 хвилини — і знімаємо, хай охолоне”, — продовжує пані Євгенія.

Готове варення господиня розливає в банки і накриває аркушиками паперу, які обв'язує ниткою чи гумкою. Солодощі кладе до холодильника чи в комору, але довго стояти їм не вдається, бо діти й онуки уже з хлібом та ложками чекають, щоб поласувати.

Кабачкове варення важко одразу розпізнати, адже смаком воно нагадує липневий мед, має жовтогарячий колір і здається, що у баночці шматочки маринованих ананасів.

Християн ДМИТРИК

„Експрес” № 72 (5267) 8 — 15 липня 2010 року

Зміст